ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11744148
*
nr 1174 4148
Spegel
1950-tal, teak, 45x35
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2018
kl 18:04:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 19:42:41
1
350 kr
5/4 08:09:16
2
150 kr
5/4 08:09:16
1
200 kr (Budbetjänt)
8/4 09:57:06
3
300 kr
8/4 09:57:06
1
350 kr (Budbetjänt)
8/4 09:57:14
3
400 kr
9/4 17:28:25
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1174 4148
Spegel
1950-tal, teak, 45x35
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 19:42:41 | 1 | 350 kr |
5/4 08:09:16 | 2 | 150 kr |
5/4 08:09:16 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/4 09:57:06 | 3 | 300 kr |
8/4 09:57:06 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
8/4 09:57:14 | 3 | 400 kr |
9/4 17:28:25 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27